Rijnsburgse Boys houdt nog rekening met de titel, maar heeft de open bus wel afgezegd: ’Daardoor maken we in ieder geval geen extra kosten’

Wordt het net zoals op Ter Specke enkele weken terug weer feest bij Rijnsburgse Boys?© Archieffoto Taco van der Eb

Tom Mentink
Rijnsburg

In Rijnsburg wordt nog altijd rekening gehouden met het kampioenschap van de Boys in de tweede divisie, zo benadrukt voorzitter Peter Zandbergen.

,,Het wordt ongeacht de afloop feest bij ons na de wedstrijd’’, zegt hij. ,,We hebben namelijk een fantastisch seizoen gedraaid.’’

De open bus die vorige week al was besteld bij het Noordwijkse Brouwer Tours voor een eventuele rondrit door Rijnsburg is afgezegd. ,,Daardoor maken we in ieder geval geen extra kosten. Zo’n bus huren kost zo’n 800 euro’’, vertelt Zandbergen, die het waarschijnlijk acht dat de bus nu door vv Katwijk is gereserveerd. ,,Worden wij kampioen, dan neem ik aan dat de bus dan naar ons komt.’’

Rijnsburgse Boys liet afgelopen weekend de kans liggen om de koppositie over te nemen door de 4-3 nederlaag op bezoek bij Jong FC Volendam. Nu zijn de Uien zaterdag afhankelijk van resultaten van Katwijk en AFC, mits de ploeg zelf wint.

Tekst gaat verder onder de foto

© Archieffoto Taco van der Eb

Lees ook: Rijnsburgse titeldroom spat uiteen na zeperd in Volendam: ’We zitten allemaal in zak en as, omdat we beseffen wat we konden doen vandaag’

,,Het was een waanzinnig weekend, maar tegelijkertijd een dieptepunt voor ons. Heel voetbalminnend Rijnsburg was wel van slag af. Toch kan het nog steeds’’, aldus Zandbergen.

Mocht de ploeg van trainer Henk Wisman toch de titel pakken, dan start er een rondrit vanaf de Noordwijkerweg richting De Burgt, het oude gemeentehuis van Rijnsburg. De originele kampioenschaal is even verderop op De Krom te vinden. Die wordt getransporteerd als Katwijk én AFC, waar de replica aanwezig is, allebei de titel mislopen.

Update: John Brouwer van Brouwer Tours laat vrijdagochtend weten dat er een mogelijkheid is dat de cabrioletbus zaterdag alsnog in Rijnsburg wordt ingezet, mochten de Uien de titel pakken.

,,Onze contactpersoon houdt contact met beide clubs. De bus moet helemaal uit Zeeland komen, want zoveel cabrioletbussen zijn er niet meer na de coronacrisis. Na vertrek om 16 uur staat die om 17.45 uur klaar bij het gemeentehuis in Katwijk. Mocht het anders lopen, dan rijden we door naar Rijnsburg’’, aldus Brouwer.

Lees ook: Ontknoping tweede divisie was nog niet eerder zó spannend. Katwijk heeft nu de beste papieren dankzij de scoringsdrift die trainer Anthony Correia zo belangrijk vindt

Kampioenskoorts

Komende zaterdag wordt de titelstrijd in de tweede divisie beslist. Zowel VV Katwijk als Rijnsburgse Boys maakt nog kans op het landskampioenschap bij de amateurs.

Net binnen